6 Říj
2018

Co jsou vlastně mobilní domy?

Category:Bydlení

Mobilní domy celoroční, už podle názvu můžete obávat celý rok. Dávno už neplatí pravidlo, že jsou určené jenom pro země s teplým podnebím, jako jsou třeba země jižní Ameriky. Tento trend moderního bydlení se začal objevovat i u nás. Navíc není omezen jenom na letní sezónu, ale můžete zde přebývat i v zimě v období nejhorších mrazů a pořád vám nebude zima. Začneme ale hezky popořádku a napřed si tento styl bydlení řádně představíme.
rybářská chata

Čím se vyznačuje tento styl bydlení?

Tento styl bydlení přináší řešení pro ty, kteří mají vlastní pozemek, na kterém by chtěli začít stavět, ale nemají prostředky pro velký objekt. Tudíž chtějí začít bydlet v co nejkratším možném termínu s minimem financí.

Na trhu najdeme hned tři varianty staveb tohoto druhu

· Sezónní
Tento typ staveb je vhodný pro sezónní bydlení v letních měsících, protože zde není umístěna žádná tepelná izolace a stavba nemá potřebné izolační vlastnosti. Tento typ bydlení je vhodný pro zákazníky, kteří mají volnou parcelu, kde tráví čas v letních měsících. Ideální bude poblíž rybníka nebo na zahrádce. Pokud potřebujete bydlení, kde budete trávit celé léto, je pro vás tento druh ideální volbou.
schody v obýváku

· Celoroční/zateplené
Oproti předchozímu typu je tento lépe izolován, stále se však nedá využít k dlouhodobému bydlení v našich klimatických podmínkách. Tento druh bydlení je využíván v teplejších zemích, kde jsou klimatické podmínky přeci jenom o něco příznivější. Pro Česko je tento druh izolace ještě stále nedostačující. Ani v létě nebudu v objektu příliš příznivě, objekt se v důsledků slabé izolace bude v horkých dnech příliš zahřívat.

· Celoroční bydlení pro ČR
Tento typ objektů už můžeme s klidným srdcem postavit i na našem území. Často se vyrábí přímo u nás a jsou upraveny z původních dvou typů bydlení. Díky dostatečné izolaci je můžete bez obav užívat dlouhodobě, jak v mrazivých dnech, tak v letních vedrech.