19 Zář
2018

Machiavelli pro mámy

Category:Bydlení

Jako každá jiná maminka již několikrát přečetla nějaké ty knihy, které se týkaly výchovy dětí a přišlo jí, že jsou všechny na stejné brdo. Jednoho dne se dostala až Vladaři a najednou ji napadlo, že nejen velká spousta myšlenek na to, jak udělat svět lepším místem, by se dala aplikovat na správu její rodiny a usměrnění neukázněných dětí. Právě tohle jí inspirovalo k napsání knihy Michavelli pro mámy – Zásady úspěšné vladařky aneb Jak vychovávat děti. Tato kniha byla tak úspěšná, že ji nechali přeložit dokonce i do češtiny a vyšla v nakladatelství, zvané Ikar. Možná se vám to může zdát jako humor, ale kniha je myšlena opravdu velmi vážně.
syn a matka s bublifukem
Najede v ní, jak vychovat správně děti bez kompromisů. Vladařka neboli matka, je zodpovědná za své poddané čili děti, kteří si nejsou schopni uvědomit důsledky a přistupovat ke všem problémům se zralostí a potřebují pravidla či hranice. Nastavené hranice, které jsou citlivé, učí nejen poznávat, ale také se orientovat ve světě. Díky volnosti jsou vedeni k anarchii a zmatenosti.
Knížka byla napsána v zemi, kde panuje liberální a pedocentrická výchova. Tato kniha má rodiče motivovat k tomu, aby již na samém začátku určovali jasná pravidla a nenechali se svými dětmi smýkat tak, jako to své děti nechávají dělat v dnešní době skoro všichni rodiče. Určitě byla na tehdejší dobu dost revoluční. Rozhodně ale stojí za to, abyste si ji také přečetli i vy. Je psaná opravdu velmi zajímavou a zábavnou formu, takže se určitě při jejím čtení nebudete nudit. Je velká pravděpodobnost, že může změnit váš životní styl, protože vás bude výrazně inspirovat.
siluety ženy a dítěte
Všechny maminky, které ji kdy četly, jsou z ní velmi nadšené. K těmto spokojeným maminkám se můžete přidat i vy. Stačí si knížku jen zapůjčit nebo zakoupit a pustit se do čtení. Taková relaxace při čtení knihy je rozhodně nenahraditelná.