30 Kvě
2022

Převoz léků

Category:Podnikání

Distribuce léčiv je velmi zajímavá činnost, o kterou jsem měla velký zájem jako studentka střední zdravotnické školy. Moc mě to zajímalo a práce jako distribuce léčiv by mě moc bavila. A tak jsem si řekla, že až budu mít řidičský průkaz, že se do této práce naplno obuji. Tedy pro začátek jako brigádu, protože jsem měla v plánu jít ještě na nástavbu a studovat dva roky angličtinu. Ale to nevadí. Distribuce léčiv je velmi zajímavá práce, kterou taky vykonával můj otec a práce ho moc bavila. A nikdy nezapomenu na jeho zážitky, které nám doma s radostí povídal a musím říct, že to byla někdy velká sranda.

Přeprava léků musí být zodpovědná.

Pamatuji si, jak nám jednou řekl, jak mu na cestě do lékárny, kam vezl léky, došel benzin. Vůbec nevěděl, jak se to stalo, protože den předtím tankoval plnou nádrž. Jenže pak se dozvěděla, že jeho kolega si půjčil jeho dodávku na noční směnu, protože jeho dodávka se rozbila. Sice tam jeho kolega nechal vzkaz, ale otec si ho nevšiml. A tak chudák otec musel volat odtahovku, aby se vůbec dostal včas do lékárny a mohl tam dovést léky podle plánu a dohody. Jenže to taky nebylo tak lehké.

Přepravuje se i do ordinací.

Distribuce léčiv není tak lehká, jak si mnozí myslí. Otec musel čekat skoro půl hodiny na odtahovou, aby mu dovezla benzin. Neměl bohužel nikomu jinému zavolat, protože se otec styděl. No, nedivím se. Měl si nádrž zkontrolovat, ale stalo se. S tím se už nic nenadělá. A tak když mu odtahovat dala benzin, tak otec rychle nádrž doplnil a spěchal do lékárny. Ale zase musím říct, že otec jel podle předpisů. On taky musí, když má firemní dodávku, takže by měl z toho velké problémy, kdyby do firmy přišla nějaká výzva od policie, že otec překročil rychlost. Distribuce léčiv není tedy snadná a musí se taky tady počítat s nějakými problémy. Nakonec otec dorazil do lékárny skoro s hodinovým zpožděním, ale naštěstí z toho problém nebyl.