25 Lis
2020

Buďte efektivnější s mobilní pískovačkou

Category:Nákupy

Tryskání povrchů součástí je naprosto stěžejní, aby byl zachována určitá jakost konečného výrobku. Zatímco v případě plechových tabulí to není zrovna příliš potřebné, u hrubých polotovarů, jako jsou odlitky, výkovky či výlisky, je to více než potřebné. Právě proto je výhodné znát technologii, se kterou získáte kvalitní povrch, jehož následným posláním bude zdokonalení v podobě povrchové úpravy, případně pak nátěru. Zařízení, které vám může pomoci k dosažení kvalitního povrchu, se nazývá pískovačka. Jakým způsobem tohle zařízení funguje?

lakování součástí

  • Základem tohoto zařízení je tryskání abrazivních částic na povrch součásti, a to pod určitým tlakem
  • Abrazivem může být nejenom písek, ale také speciálně namíchaná směs, která je efektivnější než obyčejný písek
  • Možnosti těchto zařízení jsou bohaté od různých typ kompresorů, přes zásobníky na abraziva, až po samotné určení zařízení

Od určení zařízení se nyní dostáváme k důležitému bodu – mobilita tryskacího zařízení. Někdy je totiž výhodné, když můžete s daným zařízením dojet až k obrobku, který potřebujete otryskat. Právě proto je k mání mobilní pískovačka která je nejenom skvělá pro přepravu, ale také se s ní báječně pracuje na více místech.

broušení povrchu

Jaké zařízení zvolit?

Na začátku vašeho výběru musí být požadavky, pro které dané zařízení vybíráte. Jakmile nemáte jasně dané požadavky, může dojít k tomu, že nevyberete tak vhodné zařízení, jak byste mohli chtít. Proto nebude od věci poradit se s obchodníky, kteří vám mohou poradit konkrétní model. Modelů je totiž k mání mnoho, a proto je třeba vědět, jakou velikost či výbavu budete potřebovat. Bude-li to základní varianta, pak můžete očekávat uspokojivé výsledky, avšak jenom v ohledu příležitostného používání tohoto zařízení. Naopak v případě výběru pokročilejšího zařízení máte jistotu, že pískování bude kvalitní i v rámci velkých sérií.