22 Čvn
2018

Čerpací stanice, vždy po ruce

Category:Www

Každý z nás jistě už zažil situaci, kdy jedeme po silnici a najednou se rozsvítilo „hladové oko“. Následně nastala panika, ne vždy totiž jedeme ve vlastním autě a nemusíme nutně vědět jaký je dojezd. Někdy 30 km, někdy 60 km, jindy zase méně. Navíc nikdo z nás nechce riskovat situaci, kdy budeme muset šlapat na dálnici a hledat benzínovou pumpu. Jak si však tento problém usnadnit. Za tímto účelem vznikly internetové mapy , ty uživateli zobrazují rozesetí čerpacích stanic v okolí.

obchod u benzínky.jpg

Jedná se tedy o interaktivní mapy se zabudovanou, buď mapou ČR nebo celého světa. Ty následně zobrazují čerpací stanice v námi nastaveném okruhu.

Některé zobrazují pouze benzínky, jiné nám zobrazují ceny pohonných hmot. Ty jsou neustále v pohybu. Spíše rostou a člověk marně hledá benzín za 31 Kč. Tyto interaktivní mapy sice cenu pohonných hmot nesníží avšak ukáží vám, kde natankovat nejvýhodněji. Jaké pohonné hmoty, kde dostanete.

V dnešní době chytrý telefonů také existuje spousta aplikací. Pumpdroid disponuje spoustu užitečnými funkcemi. Lze si vyfiltrovat jaké palivo chci, kolik za něj hodlám zaplatit. Je také možné naplánovat si cestu tak, aby vedla kolem námi zvolených čerpacích stanic. Od věci není ani funkce vyhledávání nejbližší benzínky ve stavu nouze.
dívka na silnici.jpg

Další výhodnou interaktivní mapou/aplikací je Ceskybenzin. Ten funguje na principu deníku. Kde je možné zaznamenávat kolik dané auto ujelo, kdy bylo v opravě. Je tedy i ve formě aplikace, která jako již výše zmiňovaná udává místa nejbližších čerpacích stanic a jejich zvolenou filtraci.

I když existuje spoustu map a aplikací, které nám zobrazují benzínky v okolí, není od věci sebou vždy vozit rezervní kanystr. Přeci jen člověk nikdy neví, do jakých končin se dostane.

Přes zmiňované výhody není špatné zamyslet se nad myšlenkou eko jízdy – elektro automobilů. Ty se poslední dobou rozmáhají po celé ČR a doufejme, že to povede k úplné elektrifikaci automobilové dopravy.