11 Bře
2018

Co vše umí Internet

Category:Nezařazené

·         Zpropagovat vaše podnikání
Mladí lidé si toho už všimli a nemají problém se zviditelňovat na sociálních sítích, mít vlastní web. Možná ovšem zaostávají v osobní komunikaci, vytváření kruhu známých. Naopak starší generace mají problém opačný. Mohou mít krásný obchůdek či jiný druh podnikání, krásné vztahy s pár pravidelnými nákupčími, ale zpropagovat se jim ho nedaří. Pokud obchod nemá konkurenci a je na dobrém místě, starost o sociální sítě není na místě. Pokud se ale nachází v zapadlejší uličce ve větším městě bez sítě osobních vztahů, správná propagace pomůže. Krátké informace na Facebooku, zajímavé fotografie na Instagramu a vlastní web pro obecnou informovanost podnikání pomůžou. Efekt nebude okamžitý, ale pokud podnikání dává smysl, časem mu pomůže.
facebook v ikonách.png
·         Vzdělávat se
Vzdělávání na internetu již není omezené na pouhé „vygooglení“ požadovaného termínu a přečtení článku o něm na Wikipedii. Existují videa nahrazující doučování pro středoškoláky, online kurzy od podnikání, přes správu sociálních sítí, až po složité statistické programování a mnoho dalších možností. Je dokonce možné i získat univerzitní titul na online škole. Zřejmě ještě zabere nějakou dobu, než takovému titulu bude dávána stejná váha jako titulu fyzickému, pokud to vůbec je na místě, nicméně je to zajímavá alternativa pro lidi, kteří jsou místně či časově omezení ve vzdělání.
·         Nakoupit
E-shopy samozřejmě nejsou žádná novinka a elektroniku online nakupoval téměř každý, i babičky se to snaží naučit. Co ale mnozí neví je, že pokud nechcete, nemusíte pro žádný z nákupů už vylézt z domu. Už i některé sítě supermarketů poskytují dovoz jídla, od určité částky s dopravou zdarma? Nemáte auto, ale velkou rodinu hladovět nechcete nechat? Než se tahat s pěti taškami, nechejte si vše dovézt!
mezinárodní hovory.jpg
·         Komunikovat s úřady
Datové schránky, elektronické podpisy, další nástroje. Byrokracie je peklo v jakékoli podobě, ale vždy je na místě zvážit, zda neexistuje elektronická varianta téhož úkonu. Systém zatím bohužel není dokonalý, ale mnoho nepříjemných věcí již lze udělat z pohodlí domova. Například pokud bydlíte v Olomouci, ale daňové přiznání máte podávat v Brně, s datovou schránkou to bez cestování učiníte elektronicky.