23 Zář
2023

Existuje vůbec levné stěhování Praha?

Category:Www


Každému z nás se minimálně jednou v životě stane, že se musí přestěhovat. To platí i o lidech, kteří bydlí v našem hlavním městě. Je však pravdou, že to není jednoduchá ani levná záležitost, zvláště pak právě zde. Není tedy divu, že se lidé zajímají, zda je možné levné stěhování Praha. Jen málokdo se chce totiž smířit s placením velkých částek, když jen o pár desítek kilometrů dál by za stejné služby zaplatil podstatně méně.

stěhováci při práci

Naštěstí není potřeba si zoufat. I v Praze existují stěhovací společnosti, které si účtují relativně rozumné sumy. Jistě, není jich mnoho, avšak při troše hledání je možné na ně narazit. Je však otázkou, zda se tyto skutečně vyplatí.

I zde totiž platí, že čím nižší je cena, tím nižší bývá i kvalita prováděné práce. To platí i zde. Nemůžete tedy čekat, že s vašimi věcmi budou stěhováci zacházet zrovna v rukavičkách. Pokud tedy máte nějaký vzácný kus nábytku či něco skutečně křehkého, raději to skutečně pořádně zabalte, aby nemohlo dojít k poškození během cesty.

nakládání do auta

Dále počítejte s tím, že některé služby zde mít v ceně zahrnuty nebudete. Sem patří například odnos až do nového bytu, pomoc s vykládáním a podobně. S největší pravděpodobností půjde jen o čistý převoz, i když je pravdou, že i to může být velkou pomocí, zvláště pak právě v Praze s její místy problematickou dopravou.

Ovšem zdaleka nejlevnějším řešením, a to nejen v Praze, ale i kdekoliv jinde, je stěhování svépomocí. Pokud má například někdo z vašich přátel či příbuzných dostatečně velký automobil a je ochoten vám jej půjčit, případně pokud se rodina rozhodne vám pomoci, vyjde vás to zdaleka nejlevněji.

Záleží tedy na tom, co konkrétně od stěhovací firmy požadujete a zda ji vůbec potřebujete. Podle toho pak vybírejte vhodné řešení tak, abyste byli spokojeni s konečným výsledkem. Tak můžete začít v novém domově skutečně spokojeni.