12 Čvn
2019

Jak být úspěšný na sociálních sítích

Category:Www

Být úspěšný na sociálních sítích můžete chtít jak kvůli svým osobním profilům, ale stejně tak například kvůli firemním. Existuje pár věcí, které se vyplatí dodržovat každému. Zvládne je totiž opravdu každý, jde prakticky pouze o selský rozum. Uvědomit si je, je však někdy běh na delší trať.
likeování fotek
Pravidelnost
Je potřeba přidávat příspěvky pravidelně! Nemusí to být na minutu přesně, ale je vhodné se rozhodnout, jak často o vás vaši fanoušci uslyší. Může to být jednou denně, dvakrát týdně, jednou týdně… hlavní je, aby se neobjevil příspěvek a po něm byl váš profil tři měsíce prázdný. Tím rozhodně nové fanoušky nepřilákáte, a naopak ty stávající odradíte.
Nepřesyťte váš profil
Ještě zůstaneme u frekvence příspěvků. Nesmíte své fanoušky přehltit. Je nesmysl přidat deset příspěvků na jednou. Půlky si lidé nevšimnou a ta druhá je bude obtěžovat. Pokud například nafotíte hezké fotky a máte jich více, rozplánujte jejich přidávání na delší časový úsek.
Ptejte se
Od fanoušků potřebujete interakci. Vaše příspěvky končete otázkou! Přidáváte informaci o knize, kterou jste přečetli? Zeptejte se na konci příspěvku lidí, zda ji četli, líbila se jim, nebo zda by vám nedoporučili nějakou podobnou. Je potřeba rozvinout diskuzi. Příspěvku si pak všimne více a ti, kteří komentovat budou, si vás zapamatují.
program facebook
Sledujte statistiky
Například Instagram nabízí možnost přepnout profil na „firemní“. Tento profil nabízí možnost statistik. Zjistíte tak, kolika lidem se příspěvek objevil a podobně. Zvládnete to však i bez toho. Zjistěte podle reakcí na příspěvek, v jakou dobu je nejvhodnější je přidávat, co vaše fanoušky baví, jaká úroveň kreativity je ideální.
Úspěšné profily na sociálních sítích jednoduše nejsou pouze o monotónním přidávání příspěvků, ale i o přemýšlení. Je to však zábava i koníček. A když budete dobří, může jít i o výdělek!