5 Úno
2019

Jak co nejméně kornatět?

Category:Sport

Jak stárneme, neduhů prý přibývá. Což nemohu potvrdit, protože je u mne nejspíše pravý opak pravdou, ale ani vyvrátit. Ale je to možné. Konstatujme tedy, že stárnutí znamená více a více neduhů, s nimiž se musí jeden potýkat.

Někoho možná více a více bolí v kříži, někomu vržou stará kolena jako starý nábytek, někoho trápí to a někoho ono.
gerbera u pomerančů

A dříve nebo později jsem v tomto výčtu musel narazit i na problém jménem pocit těžkých nohou. Jenž prý někdy postihuje sedmdesátníky, někdy ale klidně i čtyřicátníky; neboť zkrátka stárneme nestejně rychle, ač nám čas stejně rychle běží.

Kvůli stárnutí organismu nám prý degeneruje kolagen, jenž je nezbytný pro správnou funkci našich cév, někdy mu v tomto ohledu ještě napomohou faktory genetické, a když u nás k tomu dojde, začneme trpět tvrdnutím a kornatěním cév a různými onemocněními cévního systému.
posilování s čínkami

Začneme trpět na patologické změny v cévním systému.

Tedy pokud prý nejsme poučení, protože v takovém případě prý .

Určitě nikdo nechce trpět křečovými žilami a pocitem těžkých nohou, a proto bychom prý měli vědět, že:

a) Naše buňky lze chránit před oxidativním stresem zdánlivě docela obyčejným vitamínem C

b) Poškozování cév lze prý bránit vitamíny B a kyselinou listovou, jež přispívají k normálnímu metabolismu homocysteinu, aminokyseliny, jež u savců vzniká při normálním metabolismu

c) Činnost kardiovaskulárního systému lze posilovat i extraktem z hroznových semínek, jenž mimo to také dodává energii a odstraňuje únavu.

d) Pružnosti kardiovaskulárního systému lze prý napomáhat i s pomocí přesličky rolní.

e) S oběhovým systémem a správnou cirkulací krve (a – což ale s probíraným tématem v podstatě nesouvisí – i se zrakem, sluchem a činností mozku) nám pomáhá třeba i jinan dvoulaločný alias ginkgo biloba.

f) A protizánětlivými účinky se prý může pyšnit i docela obyčejná kopřiva dvoudomá.

Toto všechno bychom si prý měli dopřávat, abychom se pokud možno vyhnuli problému zvanému křečové žíly. Z toho všeho bychom si prý měli dělat nálevy.

Anebo bychom si prý měli zajít do lékárny a nechat si doporučit vhodné doplňky stravy.

Ty vhodné. Protože jak mohu potvrdit, užívání nesprávných bylin nepomáhá, ale spíše škodí. Například tuhle jsem si dal láhev Becherovky plné zřejmě nesprávných bylin, a ač jindy problémy nemívám, náhle jsem začas trpět takovým pocitem těžkých nohou!!!