15 Čvn
2018

Kvalitní zvuk

Category:Nákupy

Každý si rád poslechne dobrou hudbu. Od metalisty po vyznavače klasiky. Všechny ale spojuje kvalitní vybavení. Bez toho si nelze zvuk řádně vychutnat. Je náročné něco vybrat, jelikož na trhu existuje nepřeberné množství.

Pro poslech hudby si můžeme vybrat nespočet médií. Někdo využívá stolní počítač, jiný svůj chytrý telefon. Ti, co si rádi hudbu vychutnají vyhledávají spíše delikátnější techniku jako Hi-Fi věže.
položený mikrofon.jpg

Všechny média na přehrávání hudby však spojují reproduktory. Bez nich nevychází z přehrávačů nic. Pokud nemáme vestavěné reproduktory můžeme využít sluchátka. Jejich kvalita však bývá často pochybná a postačí spíše na telefonát nebo zklidňující poslech hudby.

Pokud si chceme hudbu skutečně užít je zapotřebí něco víc. Něco, kdy si vychutnáme každý pohyb smyčce, každou notu, zažijeme stejné pocity jako dirigent kalifornské filharmonie.

Jestli tohle všechno chceme měli bychom se poohlédnout po opravdu kvalitních reproduktorech .

V dnešní době již nejsou reproduktory omezené pouze na ty, co známe od stolních počítačů. Mají různé tvary, důležitou roli hraje také design.

· Sloupové

· Bezdrátové

· Středové

· Regálové

· Venkovní

Lze snadno sehnat techniku, která vyhovuje jak domácím podmínkám, tak i většímu náporu a požadavkům na koncertech.
reproduktor.jpg

Jestli hledáme něco do domácnosti, nejlépe využijeme zřejmě bezdrátové a regálové. V rámci bezdrátových se jedná o reproduktory, které jsou spojené přes rozhraní bluetooth či jinak. Tudíž nezáleží, kde máme médium a zvuk můžeme poslouchat třeba při vaření. Tento typ je také hojně využíván u smartphonů.

Sloupové a venkovní najdou využití hlavně na větších akcích, kdy technika potřebuje zvládat nápor elektrických kytar či mixážních pultů.

Pro všechny však platí, že zařízení je třeba volit tak aby odpovídalo příslušné příležitosti. Je jasné, že za kvalitu si musí člověk připlatit, ale na hudbě a její kráse se nedá šetřit.