24 Říj
2022

Majitelé koní se bez tažného zařízení neobejdou

Category:Podnikání

Pořízení koně – v jezdeckých oddílech bývá zvykem, že se tu pohybují nadšenci, zejména mladí lidé, co nemají vlastního koně, ale na koních rádi jezdí a také se o ně patřičně starají. Jestliže se pak takový nadšenec rozhodne mít koně vlastního, bude k tomu zapotřebí vůz s tažným zařízením a přívěs, speciálně konstruovaný pro přepravu koní. Tato velká zvířata se nakupují mnohdy i poměrně daleko od domovských stájí, takže není překvapením, že se za svým vyhlédnutým miláčkem vydáte do vzdálenosti několika stovek kilometrů.

přeprava koní

Veterinář – nestává se to často, ale pokud je zapotřebí veterinární prohlídka či zákrok, veterinář může přijet za vámi, ale někdy je nutné koně dopravit naopak k odborníkovi. Opět se tu uplatní tažné zařízení pro vozy Alfa Romeo146 Amsa.

Připouštění – máte-li zájem o potomstvo, bude možná zapotřebí, abyste se se svým koňským kamarádem vypravili na opačný konec republiky, kde se nachází vhodný protějšek k připuštění. A jak jinak, než opětovně s přívěsem pro přepravu koní.

Parkurové a dostihové závody – toto je snad ten nejčastější případ, kdy se koně vozí za autem. V areálu závodiště se pak ocitají desítky aut s vozíky, což bývá svým způsobem jakýsi kolorit, který k závodištím patří. Na kvalitě přepravy velmi záleží, protože zvířata musí být před započetím závodů v perfektní kondici jak fyzické, tak i psychické.

kůň ve vozíku

Hubertova jízda – Hubertovou jízdou se rozumí slavnostní zakončení každoroční jezdecké (závodní) sezóny. Pořádá se vždy začátkem měsíce listopadu, kdy slaví svátek sv. Hubert. Svatý Hubert je oficiálním patronem myslivců a zároveň jezdců na koních a tato tradice se udržuje nejen na našem území, ale i v jiných státech. Hubertova jízda spočívá v honu na pomyslnou lišku, kterou není žádné nebohé zvíře, ale pouze jeden z jezdců (obvykle ten nejzdatnější a nejšikovnější), a ten je pro všechny ostatní viditelně označen liščím ohonem přišpendleným na jezdecké sako. A jistě je vám jasné, že se koně na Hubertovu jízdu opět přepravují ve speciálním přívěsném vozíku.