1 Kvě
2023

Město, které stojí za to vidět – Edmonton!

Category:Cestování

Edmonton leží v centrální části kanadské provincie Alberta, zhruba 300 kilometrů od města Calgary. Toto město je sice na rozlohu velmi rozsáhlé, má 684 km², ale není zase až tolik lidnaté vzhledem k rozloze, neboť zde se dá počet dopočítat na číslo přibližně 812 tisíc obyvatel. Edmonton představuje po Calgary druhé největší město Alberty.
panoráma města edmonton
Město festivalů
Protože se v tomto městě koná ročně více než 30 festivalů, je toto město známé také jako kanadské město festivalů. Edmonton je jedním z nejslunnějších měst Kanady, protože zde je průměr 2 300 hodin slunečního svitu za rok.
Největší obchodní centrum
Najdete zde také největší obchodní centrum v Severní Americe, jehož název je West Edmonton Mall. Ten se rozprostírá na ploše 490 000 m². Najdete zde více než 800 obchodů, atrakce jako akvapark, kluziště, kasino, fun park, divadlo, zrcadlovou síň a řadu dalších zajímavých míst.
edmonton kanada
Kam se musíte určitě ještě podívat?
•        Edmonton Valley Zoo
Zoo je otevřena již od roku 1959 a leží u břehu řeky North Saskatchewan. V ní je přes 350 zvířat od tuleňů a lachtanů, přes červené pandy, lemury a sněžné sovy až po polární lišky.
•        Fort Edmonton Park
Tento park se rozkládá na 64 hektarech v údolí řeky a představuje živoucí muzeum. Najdete zde ukázky historických staveb reprezentujících historii Edmontonu. Během letních měsíců zde potkáte postavy v historických kostýmech a můžete zde shlédnout řadu tématických představení.
•        Churchill Square
Náměstí Winstona Churchilla bylo znovu otevřeno v roce 2004 při příležitosti sta let od vzniku města Edmonton. Můžete zde zažít skvělou procházku, posedět u kávy či navštívit nespočet koncertů a festivalů, které se zde během roku konají.
V každém případě zde najdete spoustu dalších míst a událostí, které stojí za to navštívit, pokud se do tohoto kouzelného města dostanete! A pokud uvažujete o tomto cíli, rozhodně neváhejte a zařaďte ho do svého itineráře.

5/5 - (1 vote)