11 Srp
2021

Není lustr na lanku nebezpečný?

Category:Nákupy


Pravdou je, že umělé osvětlení potřebujeme. Zvláště v zimě bychom se bez něj neobešli, neboť hodin slunečního svitu je v tuto dobu pomálu. Nejčastější jsou pak nejrůznější typy stropních svítidel, a to z dobrého důvodu. Pohodlně totiž osvítí celou místnost, aniž bychom museli koukat přímo do zdroje. V současnosti je to tedy nejlepší zdroj umělého světla uvnitř budov.

Je tedy jasné, že se výrobci mohou přetrhnout v nabídce nejrůznějších druhů a typů. Díky tomu si zde však vybere skutečně každý, bez ohledu na svůj vkus či na typ místnosti. Některé druhy jsou samozřejmě populárnější, než jiné. K některým pak přistupujeme poněkud s nedůvěrou. Zde může být příkladem lustr na lanku.

lustr1

V podstatě se jedná o klasický typ lustru, který je však u stropu uchycen jen lankem či kabelem. To samozřejmě může vyvolat určitou nedůvěru, neboť se lidé mohou bát, že se nakonec přetrhne a spadne. A co by se mohlo stát, pokud by pod ním v tu chvíli někdo stál, asi není třeba dodávat.

Je ale tento strach oprávněný? Výrobci nás ujišťují, že nikoliv. Nejedná se totiž o běžný provaz, nýbrž o silný kabel, kterým navíc vedou dráty elektrického vedení, které napájí žárovky. Navíc zde často není použito jen jedno lanko, nýbrž více, právě kvůli zajištění větší bezpečnosti.

lustr4

Samozřejmě, jako kterýkoliv jiný typ, ani tento se nehodí všude. Například není ideální pro místnosti s nízkým stropem, avšak to platí o všech větších lustrech. V tomto případě by však mohlo mnohem snadněji dojít k poškození, ať už lustr nebo vaší hlavy.

Pokud se tedy pro něj budete rozhodovat, bát se v žádném případě nemusíte. Přesto je dobré se rozmyslet, zda je tento typ ideální právě pro danou místnost, a to jak z hlediska funkčního, tak i estetického. Jen tak totiž budete moci udělat správné rozhodnutí, kde budete s výsledkem naprosto spokojeni. A na tom záleží nejvíce.