28 Čvn
2021

O výhodách solárních přenosných sprch

Category:Nákupy

Ohřívají vodu zadarmo – tím bychom měli asi začít, neboť úspora financí je pro každého z nás minimálně potěšující okolností. Slunce nám dává život v mnoha podobách, neobejdeme se bez něj prakticky nikde a nikdy, je potřebné k fotosyntéze a tvorbě chlorofylu rostlin, díky slunci není naše planeta ledovou koulí, díky tomu se také střídají roční období a mohli bychom ve výčtu dalších záležitostí pokračovat. Jedním z technicky nejjednodušších způsobů využití solární energie je ohřev vody, stačí vám k tomu stočená černá zahradní hadice a máte za hodinu vyhřátou vodu vhodnou k osprchování, ovšem přece jen je solární sprcha přenosná chlorito.cz sofistikovanějším výrobkem.

venkovní bazén

Solární sprchy mívají směšovací baterii a ventil pro oplachování chodidel, a pokud je udržujete v čistotě, máte k dispozici komfortním způsobem dodávanou teplou vodu takřka od jara do podzimu. Tímto způsobem se dá také odhadnout přibližným propočtem, za jak dlouho se vám díky úspoře energie za ohřev vody přenosná solární sprcha „zaplatí“.

žena u bazénu

Jak už bylo řečeno, podstatné je sprchu využívat tak, aby se uvnitř nemnožily plísně, sinice a další nežádoucí organismy, musíte dodržovat hygienické zásady a způsoby čištění, které vám doporučí výrobce, nebo si je vyhledáte na Internetu.

Bazény, zahrady, sportoviště – co bychom měli zvláště vyzdvihnout, jsou široké možnosti, co se týče počtu míst, kde je lze využít. Teplá voda ohřátá zdarma, navíc v přenosném zařízení, je dar pro majitele zahradních bazénů, ale i pro zahrádkáře, kutily a sportovce, kteří se tu mohou v průběhu manuální činnosti osvěžit, opláchnout zahradní či sportovní nářadí a pomůcky.

Využijete je i tam, kde nejsou přivedené inženýrské sítě (kromě vody), což bývají případy zahrádkářských osad a kolonií a dalších míst, kde není k dispozici zemní plyn či elektřina. Nemusíte kvůli tomu ani zatápět v létě v kamnech, abyste si ohřáli vodu na sprchování či mytí obličeje, rukou, nebo dokonce nádobí.