9 Čvc
2018

Virtuální měna – tam, kde tradiční banka nezasahuje

Category:Ekonomika

Používání peněz je důležitou součástí našich životů, protože bez nich bychom nemohli žít svůj standardní život a vše se nechá koupit za peníze. Kromě tradiční měny je však ještě další měna a to virtuální. Můžete se u ní setkat také s názvem digitální či kryptoměna.
Mezi nejznámější virtuální měny neboli kryptoměny patří Bitcoin, Litecoin, Ethereum, Dash atd. První tři kryptoměny jsou také známé pro CFD kontrakty.
Rozdíl mezi tradiční měnou, která je hmatatelná v mincích a bankovkách spočívá v tom, že kryptoměna není řízena žádnou bankou ani státem. Je decentralizovaná, nedá se padělat ani jinak ovlivňovat.
kryptoměna v sevření
Kryptoměna také umožňuje anonymní transakce a za nízké poplatky. Do kryptoměn je možné také investovat. Lze je vyměnit za tradiční měnu pomocí speciálních internetových směnáren jako je Simplecoin, Coinbase, Changelly a podobně.
Kromě nákupu se kryptoměna nechá získat také těžením
Těžba neboli mining se provádí pomocí specializovaných SW a spočívá v potvrzování transakcí u konrktétní kryptoměny. Těžaři získají odměnu v podobě kryptoměny z provedené transakce a z poplatků.
Zařízení, které se pro účel těžení používá, je velice náročné a používají se grafické karty, které nahrazují ASIC minery.
kyptoměny na hromádce
Dalším krokem jsou mining pooly, tedy sdružení těžařů, protože samostatné těžení se již nevyplácí. Především kvůli vysoké spotřebě elektrické energie.
K tomu všemu je také potřebná dávka učenlivosti a ustavičného sbírání informací. Je potřebné sledovat aktuální novinky a změny a to především pro SW určený k těžbě kryptoměn.
Takže stručně se celý proces těžení dá popsat tak, že si nainstalujete do PC zvolený těžební program, připojíte se k internetu, napojíte se pomocí programu na síť kryptoměny a pracujete s přicházejícími informacemi a řešíte složité matematické úkoly. Za vyřešení úkolu přichází zasloužená odměna v podobě kryptoměny.