26 Pro
2018

Vydejte se na procházku pražskými přírodními parky

Category:Nezařazené

Kdo zná Prahu jen z doslechu, anebo se do našeho hlavního města vypravil pouze na víkendový nebo dovolenkový pobyt, zřejmě si ji spojuje s těmi notoricky známými památkovými objekty nedozírné historické hodnoty. Stává se, že lidé, kteří do těchto končin přicestují, míří ke Staroměstskému orloji, na Václavské náměstí, na Pražský hrad a případně na Petřín. Fotoaparáty pak následně snímají Karlův most a Kampu a procházka městem končí na palubě parníku, anebo v některé z vyhlášených pražských restaurací, pivnic či kaváren.
tančící dům praha
Ovšem to nejcennější, co v srdci Evropy můžete prožít, je vnímání členitosti reliéfu terénu a množství parkové zeleně. Zdá se to možná až překvapivé, ale jen několik evropských měst se může pochlubit něčím takovým. A čím začít?
Park Stromovka – v městské části Holešovice navazuje na areál výstaviště, uzavírá jej Vltava a nedaleko odtud se nachází Zoologická zahrada.
Divoká Šárka – rozsáhlý krajinný park, jehož údolím protéká Šárecký potok. Tato oblast je považována za jednu z nejkrásnějších krajinných scenérií ve střední Evropě.
pražský hrad v noci
Prokopské údolí – podobně členitý terén naleznete i v těchto místech mezi městskými částmi Řepy a Košíře. Místo s nádhernými výhledy na západní část města je to, co překvapí mnohé návštěvníky Prahy. Mnozí lidé se velice často domnívají, že Praha je město vystavěné na ploché desce podél Vltavy, ale to není zdaleka pravda.
Přírodní park obora Hvězda – Renesanční klenot Letohrádek Hvězda je poněkud smutným svědkem bitvy na Bílé hoře v roce 1620. Tamní park je ovšem velice krásným místem pro relaxaci a odpočinek obyvatel sídliště Petřiny a městské části Břevnov.
Přírodní park Hostivař – Záběhlice – dominantou tohoto malebného zákoutí je vodní nádrž Hostivař, obklopená lesoparkem. Podél přehrady směřuje cyklostezka a turisticky značené cesty a rozhodně by vás nenapadlo, že nejste v kanadské divočině, ale v okrajové části sídlišť Záběhlice, Spořilov, Horní Měcholupy a Chodov.