16 Čvn
2021

Jak si vybrat letní těhotenské oblečení

Category:Nákupy

Vaše tělo se v průběhu těhotenství bude měnit a je proto nezbytné, aby byl váš výběr oblečení vždy dobře promyšlený a aby jste měly zaručené pohodlné, pěkné oblečení a cítily jste se spokojeně. Tato zásada platí zejména v letních měsících, kdy je třeba pro udržení komfortu oblečení pečlivě vybírat.

těhotenství

Nejprve mějte na paměti, že pokud jste v počátku těhotenství, můžete nosit svou velikost až do třetího nebo čtvrtého měsíce. Jedná se o obecný koncept, který je v zásadě účinný pro většinu nastávajících matek, takže na své nákupy těhotenského oblečení máte dost času a můžete si promyslet, co budete potřebovat.

Výhodou léta je, že vám umožňuje nosit volné a lehké šaty, které mohou být v počátku těhotenství běžnými šaty z vašeho šatníku. Teprve v okamžiku, kdy se bříško začne viditelně rýsovat, přijde čas pro těhotenské šaty.

těhotenství1

Letní těhotenské oblečení: tipy

Zde je několik praktických tipů pro výběr letního těhotenského oblečení podle měsíce těhotenství:

První trimestr: V této fázi těhotenství budou změny vašeho těla minimální. S největší pravděpodobností tedy budete moci i nadále nosit letní šaty a košile, které již ve svém šatníku máte, zejména pokud jsou pohodlné, vzdušné a volného střihu.

Druhý trimestr: Nyní se vaše tělo opravdu začíná měnit. Vaše bříško se zvětšuje a letní šaty, které jste nosili, mohou být už nepříjemně napnuté. Pokud chcete letní těhotenské kalhoty, nezapomeňte upřednostňovat ty s pasem, který vám umožní tyto kalhoty nosit i v období teplého měsíce září. To stejné platí o šatech. Pokud je ještě v září teplo, můžete vhodně zakoupené letní šaty využít i s blížícím se podzimem. Pokud jde o košile a halenky, volte měkké látky a volnější střihy. Velkou výhodou je rozepínání v přední části, protože potom můžete oblečení využít i po porodu v období kojení, pokud vám bude trvat déle dostat se na svou původní hmotnost.

Třetí trimestr: Změny vašeho těla jsou v tomto okamžiku radikální. Výběr letního těhotenského oblečení v této fázi nutně musí zohlednit velikost břicha. Vzhledem k tomu, že období těhotenství ženám prospívá a doslova září, můžete se klidně rozhodnout pro kratší délku šatů, pokud se v nich budete cítit dobře. Pokud naopak dáváte přednost dlouhým šatům, volte hodně lehké tkaniny a nakombinujte k nim nízkou obuv, která se dobře hodí, a navíc je i pohodlná a prospívá zádům. Orientovat se můžete také na tištěné maxi sukně a sandály, které vykouzlí neformální a velmi přirozený vzhled.

Vždy si pamatujte, že ani v těhotenství se nemusíte vzdát svého stylu.