15 Pro
2020

Jak podpořit podnikání?

Category:Ekonomika

Každý soukromý podnikatel si na sebe musí v první řadě vydělat. Jistě, v podnikání je důležité i to, aby to člověka bavilo, aby svému oboru rozuměl a měl pro něj předpoklady, ale zisk je tu přece jenom na prvním místě. Protože bez peněz se dnes nedá žít a podnikání je zaměstnání jako každé jiné, byť se svými specifiky.

Ovšem i když se podnikatel snaží sebevíc, ne vždy se mu daří tak, jak by to bylo žádoucí. Prostě se tu nepodaří to a tu ono, někdy dotyčný nezvládne to, co je plně v jeho kompetenci, a někdy ho poškodí to, co sám ovlivnit nemohl, a je zle. Tedy začnou ubývat peníze, jichž může být nakonec méně, než je to únosné. A může dojít i k tomu, že se podnikatel dostane až do mínusu.

ležící mince

A jak řešit takovou nemilou situaci? Někdy nezbývá nic jiného, než si na zvládnutí momentálních problémů a vylepšení vyhlídek do budoucna peníze půjčit. Což dnes není nic nemožného. Ale není to ani něco naprosto samozřejmého a jednoduchého. Pokud si chce totiž někdo takový půjčit na podnikání, musí stejně jako všichni ostatní zájemci o půjčku prokázat, že všechno půjčené vrátí tak, jak má. Musí dát finanční instituci, již osloví, záruku, že se půjčené peníze nerozplynou a nezmizí v nenávratnu. A to nejednou není ani trochu jednoduchý úkol.

mince výřez

V bankách je například běžným požadavkem prokázání dostatečně vysokých příjmů, registry dlužníků bez poskvrnky, dobře vypadající daňové přiznání a kdo ví, co všechno ještě. A jak jistě tušíte, ne každý ze zájemců o půjčku dokáže v tomto vyhovět. A když nevyhoví, je po nadějích na půjčku.

A pak přijde určitě vhod hypotéka bez doložení příjmu, u níž jsou na žadatele kladené nároky daleko snáze splnitelné. Tady se dá nad lecčím přimhouřit oko, a to z toho důvodu, že se tu zaručuje vrácení půjčených peněz zástavou nemovitosti. Což je významná garance, umožňující zbavit se nejedné další povinnosti. A proto právě zde obvykle podnikatelé uspějí.