21 Čvc
2018

Zahrajte si na válku

Category:Podnikání

Airsoft by se na první pohled dal přirovnat k paintballu, tady však proti sobě bojovníci nestřílejí municí s barvou, ale kuličkami a nosí věrné napodobeniny pušek a oblečení. Hra se odehrává na obsáhlém prostoru, kdy hlavním cílem je přemoci soupeře. Tato zábava vyžaduje sportovního ducha, velké nasazení a nezbytnou výbavu.

střelná pistol

Výbava

Pokud se opravdu chcete stát hráčem této adrenalinem nadupané hra, budete potřebovat speciální výstroj pro hráče a vojenské oblečení. Jako povinná výstroj vám bude stačit čepice a brýle, ale svojí výbavu můžete vybavit ještě dalšími doplňky, jako je vysílačka, dalekohled nebo lékárnička, které jsou v terénu také nepostradatelné. Pokud se chcete co nejvíce přiblížit reálnému boji, můžete využít i moderní technologie, jako jsou satelitní navigační systémy GPS, dýmovnice, nebo dokonce zařízení pro noční vidění. V tomto směru nemá tato hra žádné omezení a vyhrává ten, kdo je lépe připraven na těžké podmínky. Pak už se stačí přihlásit k bojové skupině, nebo si založit s kamarády svojí vlastní a přihlásit se k bitvě. I když však budete mít tu nejlepší výbavu, bez airsoftové pušky se zkrátka neobejdete.

odstřelovač

Zbraň

Můžeme je rozdělit do tří hlavních skupin podle pohonu kuličky. Cenově nejdostupnější variantou jsou takzvané manuály, které fungují na principu, kdy se stačuje píst v pušce. Před každým výstřelem se tak musí ručně natáhnout. Střílí se s nimi o poznání pomaleji a ani přesnost není nejlepší. Další možností jsou tzv. plynovky. Kulička se vystřelí díky bombičce naplněné speciálním plynem. Tyto pušky se však vyznačovaly velkou poruchovostí a proto byly nahrazeny elektrickými pistolemi. Jak už je z názvu jasné, píst natahuje elektřina, která umožňuje až tisíc ran za minutu. Nevýhodou však často bývá vysoká cena. Ať už se rozhodnete kupovat jakoukoliv airsoftovou pušku, vždy byste měli klást velký nárok na certifikát, který zaručí kvalitu výrobku a záruční lhůtu. Pokud si nemůžete novou, na bazaru zbraní si jistě vyberete.