15 Úno
2019

Nejlepší Alpské ski-resorty

Category:Sport

Hodnocení „Best Ski Resort 2018‘, bylo provedeno pomocí “Mountain Management Consulting" ve spolupráci s Universitou v Innsbrucku / Bolzanu. Tam vyhodnotili preference a spokojenost v posledním období u téměř 46.000 lyžařů a snowboardistů, v 55 ti vybraných špičkových lyžařských střediscích v Alpách. Od roku 2010 je hodnocení "Nejlepší lyžařské středisko" vydáváno každé dva roky.

tannheimer hory

1. Kronplatz, Jižní Tyrolsko, Itálie (1. místo)

Celkový vítěz kategorie Kronplatz v jižním Tyrolsku získal ocenění "nejlepší lyžařské středisko 2018" zejména v kategoriích "pohodlná doprava", "kvalita sjezdovek" a "gastronomická nabídka na horách". Oblast Kronplatz se táhne od západu údolí Puster. Jmenovaný je Kronplatz, který je 2,275 metrů vysoký, leží na okraji Dolomit. Region Kronplatz nabízí lyžařům sjezdy o celkové délce 119 kilometrů v nadmořské výšce od 1000 do 2275 metrů a 32 vleků. V hlavní sezoně skipas pro dospělé stojí 57 EUR za den.

2. Zermatt, Švýcarsko (2. místo)

Švýcarské lyžařské středisko Zermatt se ocitlo na druhém místě a získalo body především v kategoriích "exkluzivita" a "bezpečnost na svazích". Mezi Zermattem a Breuil-Cervinia leží lyžařský ráj Matterhorn, v nadmořské výšce kolem 3883 metrů, což je nejvyšší lyžařské středisko ve Švýcarsku. Pro lyžaře je zde 360 ​​kilometrů sjezdovek a 53 vleků, včetně 3-lanové dráhy na Matterhornský ledovec, která byla otevřená v roce 2018. Skipas na den v hlavní sezoně stojí 92 švýcarských franků (ekvivalent přibližně 60 eur).

3. Serfaus-Fiss-Ladis, Tyrolsko, Rakousko (3. místo)

Oblast zimních sportů Serfaus-Fiss-Ladis je oblíbená u lyžařů i snowboardistů.  Spolu s Val Gardena v Jižním Tyrolsku (Itálie) tentokrát sdílí třetí místo. Lyžařský areál Serfaus-Fiss-Ladis, který zahrnuje sloučení lyžařských areálů Serfaus, Fiss a Ladis, je vhodný pro začátečníky, profesionály, tak i pro celou rodinu. Celá oblast nabízí 214 km sjezdovek a 68 vleků. Skipas stojí 52 euro za den v sezóně.
matterhorn švýcarsko

4. Val Gardena, Jižní Tyrolsko, Itálie (3. místo)

Areál se dostal na třetí místo spolu s Serfaus-Fiss-Ladis v Rakousku (viz výše). Body získala Val Gardena zejména v oblastech „příroda“ , „exkluzivita“ a „poměrem cena-výkon.“ Lyžařské středisko Val Gardena je součástí „Dolomiti Superski“, což je skupina dvanácti lyžařských středisek v Dolomitech. Val Gardena nabízí 175 kilometrů sjezdovek a 79 vleků.  Skipas stojí 56 euro za den v hlavní sezoně.

5. Alta Badia, Dolomity, Itálie (5. místo)

Nadšenci ze zimních sportů ocení rozlehlost Alta Badia, která leží uprostřed jedinečného přírodního prostředí. Páté místo upozorňuje na vysokou míru spokojenosti návštěvníků. V kategoriích "velikost lyžařského střediska", "svahová nabídka" a "příroda" získala Alta Badia první místo. Italský Dolomitský region Alta Badia se nachází v nadmořské výšce 1300 až 2778 metrů. Pro lyžaře je k dispozici 130 km sjezdovek a 53 vleků. Skipas stojí 56 euro za den v hlavní sezoně.

3.8
10